Český teplokrevník

23. prosince 2010 v 16:59 | LuCiCeK |  Plemínka koníků
Plemeno: Český teplokrevník
Toto plemeno musí znát úplně každý v Česku. I v českém teplokrevníkovi se střetává krev nejrůznějších plemen, která se podílela na vzniku tohoto koně, např. plnokrevníka..
Má také zkratku - ČT.
______________________________________________________________________

Povahově je velmi charakterní kůň, který je dobře chovatelný ve stáji. Má přiměřený temperament. Je dobře krmitelný a ovladatelný.V jeho vzhledu se objevují znaky, které zřetelně odkazují na jeho kočárové předky.
Vzhledově jde o moderní typ ušlechtilého a výkonného koně s dobrými a výraznými liniemi a dobře vyvinutými svalovými partiemi. Hlava je ušlechtilá suchá, oči jsou výrazné s klidným výrazem, stejně tak jsou výrazné i nozdry. Krk je dostatečně dlouhý, dobře osvalený, zmenšující se směrem k hlavě, nasazený v mírném oblouku, lehce a pravidelně ohebný mezi hlavou a kohoutkem. Lopatka je dlouhá a šikmá s dobrým osvalením plece. Přiměřeně dlouhý kohoutek přechází v pevný, středně dlouhý, pružný hřbet, na něj navazují pevná, dobře vázaná bedra. Končetiny jsou silné, svalnaté se suchými výraznými klouby.
Dříve bylo toto plemeno využívané v práci v zemědělství, hlavně v tahu. Nyní se využívá jak na všestranost, tak drezuru nebo obyčejné rekreační ježdění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.